Hry jsou neodmyslitelnou součástí našeho dětství, a ne náhodou. Aniž si to uvědomujeme, mají za úkol připravit nás na budoucnost, na život coby dospělého člena společnosti, a to nejen po fyzické stránce, ale také po psychické. Avšak nejsou to jen děti, které si rády hrají. I dospělí mají své hry, kterým se věnují, pokud mají čas.
Zde se však můžeme ptát, jestli mají i u nich stejný efekt, jako u dětí. Asi bychom například nemohli říci, že nás připravují na dospělý život – koneckonců už dospělí jsme. Existuje tedy vůbec nějaký benefit toho, že si hrajeme i jako dospělí?
Ve skutečnosti existuje, a to hned několik. V první řadě je to způsob aktivního odpočinku, kdy můžeme relaxovat a na chvíli se oprostit od našich starostí a trápení. A to je velmi důležité pro naši psychickou pohodu. Bez toho bychom velmi brzy vyhořeli, nebo měli jiné psychické či fyzické problémy. I jen z tohoto důvodu jsou pro nás tedy hry důležité.
Avšak není to rozhodně jediné, v čem nám pomáhají. I dospělí se totiž mohou učit novým věcem, a právě hraní nám v tom pomáhá. Bystříme si tím například mozek, který díky tomu zůstane svěží až do vysokého věku. I to je důvod, proč existují i staří lidé, kteří například bez problémů luští křížovky či ovládají moderní technologie.
Ani tělesnou stránku bychom neměli podceňovat, a to především v dnešní době, kdy jsou v módě sedavá zaměstnání. Díky němu jej totiž máme nedostatek, a právě hry, jako například na honěnou, nebo nějaký sport, to mohou kompenzovat. Působí tak jako prevence proti obezitě, a prospívají tak našemu zdraví.
Není tedy pochyb, že i jako dospělí bychom neměli na hry zanevřít. Jistě, jsou primárně určeny dětem, avšak to neznamená, že bychom jich nemohli využít i my. Koneckonců nikomu tím neublížíme a pozitivní důsledky jsou jasné. Byla by tedy velká škoda jich nevyužít.