Přeprava ovocných šťáv na trh není snadná


Přeprava ovocných šťáv do obchodní sítě či k dalšímu zpracování vyžaduje odlišný přístup v porovnání s výrobky běžného spotřebního zboží. Jedná se o potraviny, které podléhají zkáze ve velmi krátkém časovém období, a vstupuje tu do hry řada faktorů, které je zapotřebí zajistit:

Teplota skladování – někdy stačí sklouznout ze správné teploty o několik stupňů Celsia a můžete kompletní dodávku potravin zlikvidovat a přijít o desítky tisíc korun. Nejsou to zkrátka ocelové hřebíčky nebo skleněné korálky, které můžete odesílat v balíku jak v mrazivém počasí, tak i v letních vedrech.

sklizeň pomerančů

Konzervace – některým potravinám, například džusům, postačí pasterizace, jiné vyžadují nasazení určitých konzervačních látek, jako je například sorban draselný. V tomto směru výrobci nesmí pochybit, protože příliš vysoké hodnoty konzervantů potraviny znehodnotí, a příliš nízké stejně tak.

jablka a hrušky

Kvalitní obalový materiál – do čeho zabalit ovocné šťávy, kečupy, protlaky, pyré, pasírované plody nebo džemy? Možností je celá řada, ovšem nesmíme také zapomínat na přepravu těchto surovin k dalšímu zpracování ve velkokapacitních zásobnících, a tam se uplatní například plastový skládací skladovací kontejner. Skladové IBC kontejnery zaujímají objem jednoho hektolitru a lze je při přepravě pokládat na sebe do několika pater. Každý z nich unese přepravní hmotnost až pět tun, tím pádem je transport tohoto zboží ekonomický, s maximálním využitím přepravního prostoru.

Zásobníky pro přepravu ovocných nápojů a koncentrovaných šťáv či polotovarů jsou velmi pevné a spolehlivé, snadno se čistí a dezinfikují a přeprava surovin probíhá s vnitřní plastovou vložkou ve formě speciální zdravotně nezávadné výměnné fólie. Tím je zajištěno vše potřebné i pro přepravu na velmi dlouhé vzdálenosti v chladicích a mrazicích boxech, na nákladních automobilech nebo na lodích.

`